Musikbåten Blidösund

En helkväll på sjön med musik, mat & dryck

Vi blandar gammalt och nytt, artister som spelat i 25 år ombord med nya ansikten inom jazz, visor, pop, blues, soul och rock ackompanjerat av god mat och dryck och Stockholms skärgård i solnedgång.

musikbaten musikbaten2 musikbaten
jazz d
Idag 18.30 - 22.15

Jazz Doctors

Mer info
!

Biljettförsäljningen online stänger vid 14:00. Eventuellt kvarvarande biljetter går att köpa vid landgången.

Merit Hemmingsson. fotoSara_Arnald
I morgon 18.30 - 22.15

Merit Hemmingsson

Mer info
Tommy Löbel
2 juli 17.30 - 23.00

Tommy Löbel Swing Band från Ljusterö & Björnhuvud

Mer info
BB & The Blues
4 juli 18.30 - 22.15

BB & The Blues Shacks

Mer info
Clas Yngström 3
5 juli 18.30 - 22.15

Clas Yngström & Sky High

Mer info
Caroline af Ugglas
6 juli 18.30 - 22.15

Caroline af Ugglas

Mer info
Kjellvander
7 juli 18.30 - 22.15

Christian Kjellvander

Mer info
Solala
11 juli 18.30 - 22.15

Solala

Mer info
Solala
12 juli 18.30 - 22.15

Solala

Mer info
Bröderna Johansson
13 juli 18.30 - 22.15

Bröderna Johansson – tolkar Jan Johansson

Mer info
Elliot Murphy
14 juli 18.30 - 22.15

Elliott Murphy

Mer info
Linda Gail Lewis
16 juli 18.30 - 22.15

Linda Gail Lewis & The Rockarounds från Norrtälje

Mer info
Daniel-Lemma-Pressbild-02
18 juli 18.30 - 22.15

Daniel Lemma

Mer info
Ulrik Munther
19 juli 18.30 - 22.15

Ulrik Munther

Mer info
Lasse Tennander
20 juli 18.30 - 22.15

Lasse Tennander

Mer info
EP's
21 juli 18.30 - 22.15

EP:s Trailer Park

Mer info
Blue Comets
23 juli 18.30 - 22.15

Blue Comets från Vätö,Gräddö & Tyvö

Mer info
Louise Hoffsten
25 juli 18.30 - 22.15

Louise Hoffsten med Erik Söderlind och Claes Crona Trio

Mer info
Louise Hoffsten
26 juli 18.30 - 22.15

Louise Hoffsten med Erik Söderlind och Claes Crona Trio

Mer info
abalonedots-ny
27 juli 18.30 - 22.15

Abalone Dots

Mer info
Kristian Antilla
28 juli 18.30 - 22.15

Kristian Antilla

Mer info
Elvishyllning
30 juli 18.30 - 22.15

Elvishyllning med Flaming Stars från Norrtälje

Mer info
Ebbot
1 augusti 18.30 - 22.15

Ebbot Lundberg

Mer info
Ebbot
2 augusti 18.30 - 22.15

Ebbot Lundberg

Mer info
Dan Hylander
3 augusti 18.30 - 22.15

Dan Hylander

Mer info
Ramy Essam
4 augusti 18.30 - 22.15

Ramy Essam

Mer info
Micke Rickfors
8 augusti 18.30 - 22.15

Mikael Rickfors

Mer info
Micke Rickfors
9 augusti 18.30 - 22.15

Mikael Rickfors

Mer info
Georgie Fame
10 augusti 18.30 - 22.15

Georgie Fame & Amanda Sedgwick med Claes Crona Trio

Mer info
Arja
11 augusti 18.30 - 22.15

Arja Saijonmaa

Mer info
Arja
13 augusti 18.30 - 22.15

Arja Saijonmaa från Norrtälje

Mer info
pugh
15 augusti 18.30 - 22.15

Pugh Rogefeldt

Mer info
pugh
16 augusti 18.30 - 22.15

Pugh Rogefeldt

Mer info
Staffan Hellstrand
17 augusti 18.30 - 22.15

Staffan Hellstrand

Mer info
Clas Jansson
18 augusti 18.30 - 22.15

Tottahyllning med Claes Janson & International Orkestern

Mer info
Lisa Lystam
20 augusti 18.30 - 22.15

Lisa Lystam Family Band från Norrtälje

Mer info
Elvishyllning
22 augusti 18.30 - 22.15

Elvishyllning med Flaming Stars

Mer info
Lasse Tennander
23 augusti 18.30 - 22.15

Lasse Tennander

Mer info
Isabella Lundgren
24 augusti 18.30 - 22.15

Isabella Lundgren & Peter Asplund med Claes Crona Trio

Mer info
Anna Christoffersson
25 augusti 18.30 - 22.15

Anna Christoffersson Band

Mer info
Lisa Lystam
26 augusti 18.30 - 22.15

Lisa Lystam Family Band

Mer info
Conny Bloom
29 augusti 18.30 - 22.15

Conny Bloom – från Electric Boys

Mer info
loneydear
30 augusti 18.30 - 22.15

Loney Texas

Mer info
Gösta Linderholm 1
31 augusti 18.30 - 22.15

Gösta Linderholm & Trad Brothers

Mer info
Nomads
1 september 18.30 - 22.15

Nomads

Mer info
Jump4joy
2 september 18.00 - 22.15

Jump4joy från Kallhäll och Kungsängen

Mer info
Jump4joy
3 september 18.30 - 22.15

Jump4joy från Sigtuna

Mer info
Anders Lundin
5 september 18.30 - 22.15

Anders Lundin

Mer info
Irma pressbild av _robert _paraniak
6 september 18.30 - 22.15

Irma Schultz Keller

Mer info
Adolfsson o Falck 1
7 september 18.30 - 22.15

Adolphson & Falk

Mer info
Anders F
8 september 18.30 - 22.15

Anders F Rönnblom

Mer info
Clas Yngström 3
9 september 18.30 - 22.15

Clas Yngström & Sky High

Mer info
Knock-out 3
10 september 18.30 - 22.15

Knock-Out Greg & The Injectors

Mer info
Magnell
13 september 18.30 - 22.15

Ola Magnell

Mer info
Kustbandet
14 september 18.30 - 22.15

Kustbandet

Mer info
oddjob_final
15 september 18.30 - 22.15

Oddjob

Mer info
svenzetterberg
16 september 18.30 - 22.15

Sven Zetterberg Blues Band

Mer info
svenzetterberg
17 september 18.30 - 22.15

Sven Zetterberg Blues Band

Mer info
satortrio
21 september 18.30 - 22.15

Sator Trio

Mer info
Viktor_Olsson
22 september 18.30 - 22.15

Viktor Olsson

Mer info
fatboy
23 september 18.30 - 22.15

Fatboy

Mer info
Wille och Dogge
24 september 18.30 - 22.15

Wille Crafoord & Dogge Doggelito

Mer info
FJK200
28 september 18.30 - 22.15

FJK

Mer info
Anna Stadling
29 september 18.30 - 22.15

Anna Stadling

Mer info
Jump4joy
30 september 18.30 - 22.15

Jump4joy

Mer info
Mr Soul 2
1 oktober 18.30 - 22.15

Mr Soul & His Marshmallows

Mer info
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
5 oktober 18.30 - 22.15

Jack Vreeswijk

Mer info
Spicy advice
6 oktober 18.30 - 22.15

Spicy Advice Ragtime Band

Mer info
The beat from Palookaville
7 oktober 18.30 - 22.15

The Beat From Palokaville

Mer info
Almost motown
8 oktober 18.30 - 22.15

Almost Motown

Mer info
Patrik Stenberg
13 oktober 18.30 - 22.15

Frank Sinatrakryssning

Mer info
Adolfsson o Falck 1
14 oktober 18.30 - 22.15

Adolphson & Falk

Mer info
Clas Yngström 3
15 oktober 18.30 - 22.15

Clas Yngström & Sky High

Mer info
Magnell
19 oktober 18.30 - 22.15

Ola Magnell

Mer info
Kustbandet
20 oktober 18.30 - 22.15

Kustbandet

Mer info
fatboy
21 oktober 18.30 - 22.15

Fatboy

Mer info
Knock-out 3
22 oktober 18.30 - 22.15

Knock-Out Greg & The Injectors

Mer info